Foto č. 1: Koní je prý v Mongolsku víc než lidí – jejich počet se odhaduje na tři miliony. Jsou menší než koně, které známe v Evropě, a jsou schopni odolat i čtyřicetistupňovým mrazům.
Foto č. 2: Terelčské modlitební centrum navštívil i Václav Klaus s manželkou Livií.
Foto č. 3: Auto plné buddhistických lámů. Netuší, že svastika, původně hinduistický posvátný symbol, má na jejich autě podobu a barvy nacistického emblému. Evropa a holocaust jsou daleko…
Foto č. 4: Jaci se na mongolském venkově chovají stejně jako v podhůří Himálají hlavně pro mléko, maso a jako tažná zvířata. Je docela dobře možné, že skot na snímku jsou kříženci jaků a tura domácího, zvaní v mongolštině chainag.
Foto č. 5: Dubnový Ulánbátar z pohledu od stále ještě zmrzlé řeky Tuul, hlavní zásobárny pitné vody pro více než milion obyvatel metropole.
Foto č. 6: Pobyt na záchytce může trvat podle zákona maximálně 24 hodin. V okrese Tumur zam musí opilcova rodina nebo on sám zaplatit 8 000 tugríků za pokoj s postelí, 4 500 za den bez postele. První částka tvoří zhruba dvojnásobek toho, co si za den práce vydělá průměrný Ulánbátařan.
Foto č. 7: Půl páté odpoledne, všední den na hlavní ulici v Ulánbátaru. Stepní siesta.
Za informace v tomto textu autorka vděčí Rozvojovému programu OSN (UNDP), který finančně podpořil její pobyt v Mongolsku.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].